Strnadovi online

Film Strnadovi online ke zhlédnutí. Působivý dokumentární film režisérky Heleny Třeštíkové, přesně takový je snímek Strnadovi aneb 35 let spolu. Snímek volně navazuje na legendární manželské etudy. Strnadovi jsou vlastně jedni z mála párů, který opravdu vydržel spolu, ačkoliv si prošli lecčíms, včetně krizí. Proto si zasloužili také vlastní dokumentární film.

Helenu Třeštíkovou asi není potřeba představovat. Jedna z nejslavnějších českých režisérem toho dokázala opravdu hodně. Nyní zakončuje své legendární časosběrné filmy. A jejich vyvrcholením bude bezesporu i snímek Strnadovi o stejnojmenné rodině. Je to opravdu působivý snímek, který nás provede od svatby, kdy se brali tak mladí a ještě nerušili co je čeká, až k velké sedmičlenné rodině. Je to opravdu působivé protnutí dvou životů – skoro až osudové. Výsledkem je strhující snímek, jenž si rozhodně nemůžete nechat ujít.

Film Strnadovi online ke zhlédnutí.

Recenze filmu

Strandovi je časosběrný dokument. Režisérka Helena Třeštíková po dlouhých 35 let mapovala manželství Ivany a Václava Strnadových. Od prvních nesmělých slov před oltářem. Prvního bydlení. Budování prodejny s nábytkem. Opravy a rekonstrukce. První dítě, druhé, třetí,… páté. Stavbu domu. Žili a žijí opravdu neopakovatelný život. Mnoho věcí si museli velmi tvrdě vydřít jenom, aby dali svým dětem to nejlepší. Neměli to jednoduché, ale přesto zůstali spolu.

Strnadovi si spolu prožili opravdu mnoho. Přišli dny dobré i zlé. Rozhodli se mít pět dětí a ty jim nadělali spoustu starostí. Hlavně prostřední syn, který utíkal z domu. Oba partneři na sebe kladli vždy vysoké nároky a podobné nároky měli i na své děti. Jenže jak předat potomkům to nejdůležitější? Jak je naučit samostatnosti a toho, že bez tvrdé práce to nikam nedotáhnete. Jejich příběh se pak postupně stal i příběhem jejich potomků, kteří to také neměli lehké a museli se s lecčíms poprat.

Nový dokument Heleny Třeštíkové.

Strnadovi zažili i velmi těžké časy. Ivana se psychicky zhroutila, kvůli neustálé péči o domácnost a k tomu ještě při svém časovém vytížení. Václava dohnalo jeho podnikání až k slzám. Jak sám říká, k podnikání byl vlastně skoro odsouzen, protože jako běžný zaměstnanec by prostě rodinu neuživil. Přidejte k tomu problémy s dětmi a máte skutečné životní problémy.

Přes to všechno ale dokázali Strbnadovi stát vždy při sobě. Láskyplně o sebe navzájem pečovali. Dokázali zastat roli toho druhé a lidsky si pomoci. Díky tomu vydrželo i jejich manželství a krásný vztah. Prožili spolu krásných, i když někdy divokých 35 let. Tento film je poctou jejich lásce, proto se rozhodla Helena Třeštíková zpracovat původně krátkou manželskou etudu až do podoby celovečerního filmového dokumentu.

Prožili spolu krásných ale divokých 35 let.

Film je opět natočen maximálně komorně a citlivě. Helena Třeštíková přistupuje ke svým hrdinou vždy opravdu citlivě a vkusně. Výsledkem je to, že Strnadovi cítí k Heleně maximálně důvěru a neváhají se jí svěřovat se vším podstatným co se v jejich životě stalo.

Strnadovi online

Dokumentární film Strnadovi online ke zhlédnutí. Video s novým dokumentem Heleny Třeštíkové o jedné obyčejné rodině s neobyčejným lidským osudem. Následující ukázka vás uvede do příběhu lépe, než cokoliv jiného.

Závěr

Film Strnadovi online ke zhlédnutí. Dokument o rodině Strnadových nás opravdu nesmírně zaujal. Je to opravdu působivý film, který nám ukazuje intimitu jedné rodiny v průběhu 35 let. Dlouhá doba vývoje, která všechno změnila. Je to skutečný příběh se skutečnými lidmi, z nichž děti Strnadových před kamerou doslova vyrostli. Je unikátní, že někdo dokázal dát takto dlouhý příběh vůbec dohromady. Je to film, který má velké emoce, od těch šťastných až  po nešťastné. Zkrátka a jednoduše tento snímek určitě musíte vidět a my vám k tomuto popřejeme už jenom příjemnou a ničím nerušenou podívanou!