Trainspotting 2 online

Film Trainspotting 2 nebo také T2 Trainspotting  už tady na vás čeká online ke zhlédnutí. S námi si ho budete moci pustit opravdu maximálně jednoduše a pohodlně přes internet. Hezky pohodlně na pár kliknutí myši a navíc kdykoliv si jenom budete přát. To je opravdu velmi sympatická nabídka, kterou se snad nebudete ostýchat využít.

Exkluzivně a jenom pro vás tady přinášíme druhé pokračování legendárního  Trainspotting. Čekání bylo dlouhé. Opravdu hodně dlouhé přes 21 let. Celé je to o to sympatičtější, že se na dvojce sešla snad celá původní parta v čele s režisérem Danny Boylem a herci jako Ewan McGregor, Jonny Lee Miller, Robert Carlyle, Ewen Bremner, Kelly Macdonald. Návrat britské legendy přinese skvělou kriminálku plnou nejenom napětí, ale taky skvostné herecké výkony a sérii zcela nečekaných zvratů!

Trainspotting 2 online ke zhlédnutí.

Pozadí filmu Trainspotting 2

Film vznikl na základě knižní předlohy Irvine Welshe, skotského spisovatele, ale také příležitostného herce. Kniha Porno, podle níž je natočen T2 Trainspotting, je pokračováním úspěšné knihy – a ještě úspěšnějšího filmu (1996). Stejně jako v případě prvního dílu, i  tomto filmu si Welsh zahraje jednu z drobných vedlejších rolí.

Jádro tvůrců zůstalo oproti prvním dílu stejné, což už jsme nastínili v prvním odstavci, a je to velkou devizou celého filmu. Režie se ujal zkušený Danny Boyle, britský režisér, který proslul díky seriálu Inspektor Morse, ale režíroval také velkofilm Pláž (s DiCapriem), film 28 dní poté, Steve Jobs a nebo Milionáře z chatrče. Scénář k filmu napsal rovněž skotský scénárista John Hodge, se kterým Boyle spolupracoval již na filmu Pláž.

Renton je konečně zpátky.

Jedinou změnu přinesli tvůrci v postu kameramana, Briana Tufana vystřídal Anthony Dod Mantle. I u něho se ale jedná o těžkou váhu, oxfordský kameraman, se kterým Boyle spolupracuje déle než deset let. Za film Milionář z chatrče  si odnesl Oskara za kameru, cenu BAFTA i cenu newyorských filmových kritiků.

V hlavní roli se představí Ewan McGregor, skotský herec, kterého v Trainspottingu prostě čekáte, třeba právě kvůli jedničce. Tato hollywoodská hvězda si střihla role ve Star Wars: Síla se probouzí, Nic nás nerozdělí, Andělé a démoni nebo Podvod, letos se objeví také v pohádce Kráska a zvíře. V dalších rolích se objeví Johhny Lee Miller (Dexter, Spoluvina), Robert Carlyle (Bylo, nebylo, Eragon), Ewen Bremner (Výměnný obchod, Nadějné vyhlídky, Horší než smrt), Kelly Macdonald (Anna Karenina), Shirley Henderson (Sviňák, Rob Roy, Bridget Jones). Sérii anglických (a především skotských) herců narušuje Anjela Nedyalkova, překrásná bulharská herečka. Tady opravdu není snad co vytknout.

Film našlapaný energií je nejenom o závislostech, ale o životě.

Příběh

První díl série nám představil Rentona, asociálního mladíka revoltujícího proti současnému světu, který holduje především konzumu. Renton se bouří proti nastoleným pravidlům, čemuž odpovídá jeho nespořádaný životní styl točící se především kolem drog. Život Rentona a jeho nejbližších přátel se omezuje na jedinou starost: sehnat další dávku.

Za vším stojí zkušený režisér Danny Boyle.

Od této doby však již uplynulo dvacet let. Hodně se změnilo. A mnohé okolnosti doslova k nepoznání, i když lidé zůstali. Alespoň někteří: Mark Renton (Ewan McGregor), Spud (Ewe Bremmer), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Francis „Franco“ Begbie (Robert Carlyle), který byl nedávno propuštěn z vězení. Renton se po dlouhých dvaceti letech vrací na místo, které mu bylo domovem. Poznávají nové závislosti moderního světa, jenž jsou o poznání lechtivější i když neméně nebezpečné.

Trainspotting 2 online

Film Trainspotting 2 online ke zhlédnutí pro vás. Přehrajte si následující krátkou video ukázku, jenž vás lépe než cokoliv jiného uvede do příběhu a toho, zda se na film skutečně vyplatí dívat.

Závěr

Co říci o filmu Trainspotting 2 závěrem? Líbil se nám nebo ne? A jaký vlastně doopravdy je. Snímek navazuje na úspěšný, dozajista kultovní první díl. Objevují se staré známé motivy smutku, osamění, prázdnoty. Zůstává mírně surrealistický nádech dokreslený hudbou. Opravdu skvělou muzikou, která opět potěší i jako samostatný soundtrack. Ale přes všechny chmurné situace také zůstává základní myšlenka: každý si může zvolit život podle sebe. Každý si může zvolit zcela libovolnou závislost – na čemkoliv. Ale jen do té doby, dokud je člověk pánem své závislosti. Když se karty otočí, hra končí. Nevyslovené varování, nenásilný nátlak, emotivní promyšlené záběry. To vše dává dohromady skládanku čtyř promarněných osudů, na kterých nic nezměnilo ani 20 let. Film vám opravdu můžete doporučit a věříme, že vás skvěle pobaví.