Královna Kristýna online

Film Královna Kristýna online ke zhlédnutí. Působivý koprodukční životopisný film, který si bere trochu z mnoha žánrů. Je to příběh švédské královny Kristýny, která nastoupila na trůn ve věku šesti let. Uchvacující historický příběh, kde jde nejenom o království, ale také o životní osudy dospívající ženy.

Přehrajte si přes internet snímek Královna Kristýna, který se dá zařadit jako životopisné, historické a romantické drama. Čeká vás neobyčejná historická podívaná, která rozhodně stojí za vaší pozornost. Vše navíc věrné a podle skutečných událostí. Právě to tomuto snímku propůjčuje opravdu jedinečnou atmosféru a energii. Nenechte si to ujít a dobře se bavte. Film šel do českých kin od 19. 1. 2017. Vy si ho ale i díky nám budete moci přehrát pohodlně a zdarma online.

Královna Kristýna online ke zhlédnutí.

Recenze filmu

Za snímek Královna Kristýna stojí velmi zkušený finský režisér Mika Kaurismäki, který se tomuto řemeslu věnuje dlouhé desítky let. Na kontě má celou řadu velmi zajímavých snímků. Scénář k filmu pak napsal Michel Marc Bouchard. Za kameru se postavil Guy Dufaux. Hudbu složil Anssi Tikanmäki. Z herecké obsazení musíme zmínit alespoň pár nejdůležitějších jmen jako: Malin Buska, Sarah Gadon, Michael Nyqvist, Lucas Bryant, Laura Birn, Hippolyte Girardot, Peter Lohmeyer, François Arnaud nebo Martina Gedeck.

Kristýna se vymykala své době.

Příběh vychází ze skutečných událostí a zavede nás na práh novověku. Dynamická doba, kdy se všechno rychle měnilo a zažité středověké pořádky se začali hroutit pod tíhou argumentů osvícenství. V této době se narodila švédskému králi dcera Kristýna. Čekal jí relativně pohodlný a zajímavý život vysoké šlechty, ale osud chtěl, že její život nakonec nabral daleko dramatičtější spád.

Všichni příbuzní mladičké Kristýna umřeli ještě když ona byla velmi mladá. V pouhých šesti letech tak usedla na královský trůn. Byla nejmenší vládkyní své doby a na trůnu doslova vyrostla. Není se čemu divit, že se stala odvážnou ženou, jenž se vzpírala konvencím. Odmítala staré a přižité věky a s nadějí hleděla do budoucna. Musela vzdorovat obrovské přesile konzervativní šlechty i zkostnatělých duchovních kruhů. Ale ona se nevzdala a ukázala, že v moderní době bude mít prostor i ženská emancipace. Byla asi nejextravagantnější ženou své doby a možná právě proto dokázala posunout svou zemi dál.

Švédska panovnice dokázala změnit mnohé přežité pořádky.

Příběh ale nesleduje Kristýnu jenom jako královnu. Všímá si jí i jako obyčejné ženy, která měla své touhy, včetně tělesných. Měla přání něco dokázal i změnit. Zatímco na venek museli při vykonávání státnických povinností působit velmi sebevědomě a jistě, tak uvnitř musela čelit svým vlastních pochybnostem.

Královna Kristýna online

Film Královna Kristýna online ke zhlédnutí pro vás. Přehrajte si přes internet velmi působivý a zajímavý snímek, jenž by vás rozhodně neměl minout. Následují trailer vám ukáže to absolutně nejdůležitější.

Závěr

Královna Kristýna je velmi působivý a zajímavý historický film. Je to příběh, který v sobě má kus romantiky i dramatu. Sílu mu dodává to, že vznikl na základě skutečných událostí, což je opravdu jen a jen dobře. Kristýna je opravdu inspirativní žena, která si svůj příběh zaslouží. Je škoda, že vládla jenom tak malému království. Bůhví jak by to dopadlo, kdyby si svou roli vyměnila například s Marii Terezií. Každopádně vám tento snímek opravdu můžeme jenom doporučit a pevně věříme, že si s ním užijete mnoho zábavy. My vám přejeme ať si tento zajímavý historický film opravdu užijete a strávíte s ním příjemnou zábavu. Dobře se bavte!